Příprava na rok 2017!!! CO SE VLASTNĚ DĚLO??

Krásný den,

 

vlastně ani ne, zrovna když píšu tento článek, koukám z okna a venku je obrovská vichřice 😀 🙂

 

Řekla jsem si, že bych Vám všem mohla pořádně přiblížit svou přípravu na závody, popsat vám své pocity, a tak dále. Myslím si, že by to mohlo pár lidem pomoci k tomu, aby pochopili, jak „Lehké nebo těžké“ je připravit se na závody. A jaký je rozdíl mezi Českou scénou a Mezinárodní soutěží.

 

Začala bych úplně od začátku a to minulým rokem, tedy rokem 2016.

 

ROK 2016 – 1.ŘÍJNA

 

Je sobota, 1. října 2016 a já zažívám pro mě zatím nejkrásnější chvíle – EVLS PRAGUE SHOWDOWN 2016 – ve své závodní kariéře. Vždycky jsem si říkala, jak je to krásné, když se ti dostane té pocty a můžeš nastoupit na podium s dalšíma 5 holkama, ke kterým vzhlížíš a jsou tvým vzorem. Nastoupilo nás dost – 12, 15, 17?? Já vlastně ani nevím. Snažila jsem se být krásná, soustředěná a hlavně ladná. Semifinále je velmi rychlé a kdo zná pravidla ví, že se porovnávají všechny dívky najednou, pak po pěticích a nakonec se čeká na hlavní vyvolávání, ve kterém se objeví čtyři nebo pět závodnic, které jsou na 100% ve finále. BOHUŽEL, já jsem se do prvního vyvolávání nedostala, nastoupilo tam pět krásných dívek, které jsou známé již po celém světě a jejich úspšchy jsou například JUNIORSKÁ MISTRYNĚ SVĚTA a další… ale přišla ta další chvíle, kdy si rozhodčí vytáhnou zbylé závodnice a vybírají POSLEDNÍ FINALISTKU.  Jsem připravená se bít a bojovat, vydala jsem ze sebe to nejlepší a pózy jsou perfektní, i jsem se cítila dobře. bohužel, rozhodčí nevyberou tu jednu hned, ale nehají jí pěkně čekat, dokud nebudou mít kompletní výsledky ze semifinále. TEDY NEVÍM ANI PRD! ČEKALA JSEM 3 HODINY!!!! TŘI HODINY NA VÝSLEDKY ZE SEMIFINÁLE, NEŽ JSEM TO ZJISTILA… Řeknu pravdu, ještě jsem nebyla nikdy tak nervní, jako teď, všichni se mě ptají, jestli jsem tam nebo ne, nic nevím, trenér nic neví, rozhodčí, kteří nás mají vést na podium nic neví. A najednou VÝSLEDKY!! JSEM TAM!! JSEM VE FINÁLE EVLS PRAGUE SHOWDOWN 2016! Vytryskly mi slzy do očí, ale nebyl čas na pláč….

Nastupuji na svůj první finálový I-walk v životě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Myslím, že jsem si vedla dobře. Finálové porovnání mám za sebou, trochu jsem se klepala, ale už je to v pohodě. je mi vlastně jedno, jak dopadnu, tyhle pocity jsou k nezaplacení. A výsledek?

5. místo – NEJKRÁSNĚJŠÍ POCIT V ŽIVOTĚ. 🙂

 

Zakončení sezony 2016 je grandiozní, a teď je čas na to, abych se nachystala na jaro a podzim 2017 – TAK JDEME NA TO!

 

 

OBJEM JAKO “PRASE” ?

 

Ihned po závodech jsem se vrhla do objemové fáze, abych nabrala svalovinu na místech, kde chybí – mezilopatkové svaly, zadní delty (ramena), změnit zadek, zlepšit střed těla – břicho, užší pas, boční břišní svaly…více vytvarovat, no prostě udělat NOVOU KLÁRKU.

A jak to probíhá ? No nebudu Vám lhát, bolí to, a není to tak hezké na pohled, jako ta rýsovací fáze. První měsíc docela ujde, váha šla pomalu nahoru, ale není to nic dramatického.

 

 

Já jsem v klidu, protože vím, že ještě jeden objem musím podstoupit, abych se mohla rovnat s tou špičkou ve světě – TAK MAKÁM!!

 

A co jídlo?

Sacharidy asi na 200-250g, bílkoviny se mění s váhou a tuky přibližně 50g. Tělo reaguje dobře, váha roste, svaly přibývají a hlavně roste síla!

A suplementy? BCAA, AMINA, PROTEIN, ECDYSTERONE, VITAMINY, MINERÁLY, ZMA

 

Citim se skvěle a jsem plná elánu pro přípravu. Máme plán – JARNÍ SOUTĚŽE 2017 – pokud půjde vše podle plánu – chci se ukázat na České scéně, a pokusit se dostat do finále na Republice, abych mohla na nominaci na Mistrovství Evropy – jak jednoduché.

 

Tělo poslouchá, svaly rostou, tak by mělo všechno vyjít!

 

Objem jde pěkným směrem a tak by se dalo říct, že Jarní soutěže budou. S trenérem to vidíme na Čechy a republikové mistrovství, pak možná Mistrovství Evropy, Olympia Amateur ve Španělsku a možná nějaký ten Diamond Cup, bude se konat jeden v Ostravě, tak by to mohlo klapnout, je možné, že budu asi nejspíš trochu větší, jelikož rozdíl mezi Českou scénou a mezinárodní scénou je někdy opravdu drastický – upřímě? Viděla bych to asi takhle – mezinárodní závodnice mají tak o 5-10 kg navíc, než naše republikové závodnice, občas i více, nehledě na to, že i stavba těla je jiná. U nás jsou hubené, ale moc hezké slečny a dámy, na mezinárodní scéně jsou symetrické velké slečny a dámy, které udávají směr trendu. Tak uvidíme, zda se v České republice budu líbit 🙂 😛

 

A jak vypadám po dalších měsících objemu?

 

Jak by řekl můj Míša – BUŘTÍK ???‍♀️

 

No, váha se mi vyšplhala až na 82kg! Vyrýsované tělo zůstalo v roce 2016 a já jsem připravená jít do redukce, abych se nachystala na jarní soutěže.

 

 

POZOR ZMĚNA! JARO ANO, ČECHY NE!

 

Jak jsem řekla, rozdíl mezi českou a mezinárodní scénou je velký, tedy po zhodnocení „objemové formy“ se trenér rozhodl, že Česká republika ne. Byla by škoda, když jsem tak vypracovala postavu do této fáze, abych zbytečně všechno shazovala, jdeme tedy cestou následující – Ůspěchy na mezinárodních soutěžích (finálová pětka) = povolení od Svazu kulturistiky a fitness pro pokus o nominaci do reprezentačního týmu české republiky v kategorii Bikiny Fitness.

 

Tři, dva jedna – REDUKUJEME….. řekla jsem REDUKUJEME!!!!!

 

Změna tréninku, přidání cardia, změna suplementů, DIETA – NĚCO JE ŠPATNĚ!!!!!

 

Když jsem šla do druhého objemu, měla jsem strach, že se po něm těžko bude dávat metabolismus dohromady a nebude chtít redukovat. Bála jsem se, že to, čím jsem si prošla dříve – rok 2015 a moje neprofesionální příprava na závody – se odrazí někdy v budoucnu..

A BOHUŽEL JE TO TADY!!! 

 

Tělo protestuje, nechce se mu „naskočit“ a váha se za dva týdny nepohnula ani o gram!!!! 🙁

Co teď? Zvýšit cardio? Snížit příjem? Zvýšit příjem? Změnit suplementaci? Změnit trénink?

 

Zkusili jsme to, ale BOHUŽEL NIC!!

ROK 2017 NÁM ZAČÍNÁ TEDY PĚKNĚ :/ A TO JSEM SI MYSLELA, ŽE SEDMIČKA JE MÉ ŠŤASTNÉ ČÍSLO…. asi ne..

 

Ještě chvíli zkoušíme nastartovat redukci, jsem připravená „ZAHYNOUT POD ČINKAMA 😀 “ ….Ale marně. Je úterý a to znamená, že jsem v Praze a čekám na rozhodnutí trenéra.

RESULT? – „KLÁRI, BOHUŽEL, PŮJDEME AŽ V ČERVNU, TĚLO JE MIMO A NEREAGUJE, MUSÍME HO DÁT DOHROMADY!“

 

Jak vypadá tělo a hlavně rozdíl mezi závodní a mimo sezonní formou?

Asi takhle 🙂 to by docela šlo, není to tak hrozné, co?

 

 

Zrušená Jarní sezona – Pocity? – zklamání, deprese, agrese, pláč, nadávky… Přemýšlím nad tím, proč. Ale bohužel, odpovědi se mi nedostává. Udělala jsem si testy jater, hormonální testy, prostě všechno, co se dalo, abych zjistila, co se děje. Výsledek? Lehce snížená funkce štítné žlázy, ale ne natolik, abych musela mít prášky, dále velmi jednoduché vyplavování Kortizolu a metabolismus krapet „v čudu“.

 

No, to bych nemohla být já, abych neměla něco speciálního, že??!!

 

JÁ SE NEVZDÁM = NÁPRAVA ZAČÍNÁ

 

Je to tedy stoprocentní, tělo jde zpět do objemu a musíme počkat, až se mu bude chtít. Vytrhala bych si nejraději vlasy, že jsem se svěřila na svou první soutěž v životě člověku, který mi bohužel uškodil, ale co se dá dělat, byla to pro mě zkušenost a já jsem se díky ní dostala k tomu pravému 🙂

 

Jdu do toho, tělo musím dát dohromady, musím udělat maximum pro to, abych se dostala na soutěž. A která to bude? Měla BY to být Olympia Amateur Spain, která je v červnu, jsem plná naděje, jdu do toho, jdu do diety, jdu do cardia, ale bohužel, tělo ještě není připravené. OPĚT!! OPĚT ZKLAMÁNÍ, OPĚT ZRUŠENÍ DALŠÍCH PLÁNŮ NA SOUTĚŽE!! Každý týden je jiný, někdy se cítím dobře, pak najednou začne tělo protestovat a jsou nahoře dvě kila. Sacharidy pracují, tělo se dává pomalu dohromady, ale stačí to? Můžu to vzdát, ale proč? Proč, když jsem našla něco, co mě naplňuje. Proč, když má TĚŽKÁ CESTA inspiruje tolik žen, že jsem vzorem pro mnoho svých svěřenkyň a klientek v našem milovaném Better Fitness v Chebu? Proč, když tohle je to, co chci dělat! Nemyslím si, že tohle je správné rozhodnutí, že to vzdám. Budu bojovat! Ikdybych měla začít běhat 😀

 

A jak tedy? Stravou, pohybem, suplementy. A jak? Sacharidy cca 150g…nějaké ovoce, bílkoviny opět podle denní váhy a tuky, přibližně stejně.

 

No, je to docela masakr, tělo jde zpět do „OBEJMU“, ale musíme ho napravit, nedá se svítit. A jak to dopadlo? 

KLÁRKA JE VELKÁ A TROCHU VÍC TLUSTÁ – PÁR TÝDNŮ A MÁM 85KG!! 😀 :/

 

Napravit tělo bohužel někdy znamená udělat ho ošklivým. Jsem v depresích, protože má váha narostla o 20kg od závodní váhy na podzim 2016, samozřejmě je tam přibližně polovina nabrané svaloviny, ale vysvětli mi to, když jsem měla takovou práci s tím, dostat se ze 119kg na svou závodní váhu 🙁 další zrušené závody, stres. Vždyť to přeci nemůže být tak těžké – ale ono je. 🙁 Myslím si, že dělám víc, než 100%, snažím se být pozitivní, snažím se motivovat sama sebe, snažím se motivovat lidi kolem sebe.

 

Je úterý, jsem opět v Praze na kontrole, a rozhodnutí  – „Sežeň peníze, zkusíme to do Hong Kongu v srpnu!“

Moje oči se rozzářily, a já mám cíl – Arnold Classic Asia 2017!

Je skoro květen, tři měsíce a kousek – TO PŮJDE! MUSÍ!!

Jdu do toho na tisíc procent, protože jsem plná elánu. Můj Míša, aniž bych to věděla, vytvořil na startovači projekt, díky kterému jsem získala dostatek peněz na to, abych mohla do Hong Kongu letět! Mě by to nikdy nenapadlo, ale on je takový kreativní furt, a nepřestává mě překvapovat 🙂 Sen se začíná plnit a tělo? REDUKUJE!!! <3 

ANO, ANO, ANO!!! Jde to podle plánu! Jsem během chvíle pod 80kg!! A jedeme dál! Peníze na Hong Kong jsem získala také, takže makám, co to dá!! Co se může stát – myslím, že nic 😛

 

DALŠÍ ZKLAMÁNÍ – TOHLE UŽ NENÍ MOŽNÝ!!!!!!

Sehnala jsem peníze, redukce jde podle plánu, jsem plná elánu, nadšení, tělo se mění podle plánu, vybírám hotel, sleduji ceny letenek, domlouvám se s dalšími dvěma závodníky, kteří letí do Hong Kongu také závodit. Najednou, 31.5. přichází oznámení….

ARNOLD CLASSIC ASIA 2017 ZRUŠENO! – KARMO, JDI UŽ DO P——!!!! 

Nemůžu tomu uvěřit, konečně jsem se dostala ze všech zdravotních problémů, metabolismus se chytil, všechno jde podle plánu a najednou další podpásovka. Mám já to zapotřebí? Může mi někdo vysvětlit, proč se tohle děje zrovna mě? Vždyť se to všechno může dít třeba více lidem, ne jen mě 😀 🙁 tedy další zrušené závody, už asi 4. nebo 5.! 🙁 Já už nevím, co na to říct…

 

Teď přichází otázka – CO TEĎ? Závody jsou v nedohlednu, tedy, jsou v dohlednu – Arnold Classic Europe, 25. září 2017…. jenže to je za dlouho, proto musím jít ještě na chvíli do „klidu“, tedy sacharidy jdou nahoru, upravujeme trénink, a bude se čekat, a čekat… jsem v klidu, protože tělo je v pořádku. Reaguje tak, jak má.

 

JO, HOVNO!!!!! JÁ UŽ NA TO KAŠLU! 

Já už nevím, co dál, tělo se zase zbláznilo, metabolismus opět PRASÍ tělo neskutečným způsobem. Zadržuju vodu, nabírám opět tuky… a dopadlo to nakonec asi takhle 🙁

 

Tak jo, jdu do toho znova – mohlo by to vyjít, ne?

NE NEMOHLO!! …… zase je něco špatně, asi si teď klepeš na hlavu jako já, protože tohle už není normální 😀 ale bohuežel je… Na fotce jsem 16.7. 2017…. tělo sice začalo redukovat z té strašné STŘÍDAČKY, ale nejde to podle plánu. Nedá se nic dělat, jedu na plné obrátky, jsem v ketóze, abych redukovala, to na mě platí – Sacharidová nula, bílkoviny a rostlinné tuky – do ketózy se kupodivu dostanu hned po dvou jídlech (Po zjištění testem z lékárny), až překvapivě rychlé – MASAKR!! Teď už by to mohlo vyjít!!

 

3. září se koná Nominace na Arnold Classic Europe 🙂

 

Je ještě srpen, to by se dalo stihnout. je úterý a zase jsem v Praze. Po kontrole formy se na mě trenér podívá a řekne: Klári, půjdeme až EVLS! Forma jde, ale tahat tě do Španělska nebudu. Vydrž!“

 

VYDRŽ??? DALŠÍ ZRUŠENÉ ZÁVODY? DALŠÍ STRES!!?? 

Já už to asi nedávám, a tohle všechno jen kvůli tomu, že jsem v minulosti udělala chybu, tak mě to dohnalo. Metabolismus si dělá co chce, chvíli redukuje, jde vše podle plánu, pak najednou nic – NIC!! Tak je tohle normální? 🙁 ŠTURMOVÁ, JDI SE RADĚJI NĚKAM ZAHRABAT !!! :/ 😀 

 

OK, jdu do toho opět na plno, každé ráno běhám, beru spalovač, všechno držím na 100%, ani jedno uhnutí vedle, ani jedno olíznutí lžičky, ani jedno kousnutí do rohlíku, do bonbonu, do čehokoliv… Treninky jedu na 100%, neuhnu ani o jedno opakování, ikdyž se mi ten den moc nechce, jdu a zvedám, jdu a tahám. Tak proč já? Proč, když jsem neměla ten slavný CHEAT DAY už od Vánoc? maximálně jsem dostala volno na ovoce, aby se tělo dalo dohromady. Všichni si přes léto tláskají do břicha zmrzlinu, melouny, ovoce, grilované maso s kečupem. mě to nevadí být v režimu, mám to ráda, ale tohle přeci není fér! 🙁 :/

 

Je přelom srpna a září, měla bych už být relativně ve formě, plány na podzim jsou veliké – VYJDE TO? Asi si říkáš, že už to přeci není možný, aby mi odpadly další závody.. 😀

 

Je úterý, tři týdny před EVLS PRAGUE SHOWDOWN 2017 – domácí závody, kde chci zazářit, protože jsem na nich zářila už loni, jsem plná očekávání. Kontrola formy probíhá dobře – nebo ne? Řeknu pravdu – necítím se dobře, váha je stále vysoko – reakce trenéra: „Dáme tomu ještě týden, příští úterý to rozsekneme a uvidí se!“ 

Forma se zlepšila o 100%, ale bohužel, voda se drží stále a tukové zásoby jsou furt docela velké…

 

Tušíš dobře, přislo další úterý, další kontrola formy, cítila jsem se lépe, ale viděla jsem na sobě, že to není ono, ale většinou mé první závody vypadají trochu blbě, protože se tělo musí ZABÍT a odvodnit a to moje tělo začne všechno pouštět až když si zažiju ten první stres ze závodů. Pak teprve po tomhle všem začne jít do pořádné formy, a doma to prostě neudělám, protože bych nebyla v tom stresu, jako na závodech, tedy by se nevyplavil kortIzol a třeba by to dopadlo pak jinak. Proto jsem i ráda, že moje první závody budou doma a ne někde venku, je to levnější a je to doma.

Trenér se na mě podívá, trochu se zakření jako vždy:„Jdi se převlíct, promluvíme si.“ 

 

„KLÁRI, EVLS NEBUDE, FORMA NEJDE PODLE PLÁNU, JEŠTĚ POTŘEBUJEŠ ČAS!“

Achjo, brečím, jsem zklamaná sama ze sebe, že jsem mohla udělat něco navíc, ALE ONO NEBYLO CO. Ptám se trenéra, co jsem udělala špatně, co jsem měla udělat jinak, říkám mu, že jsem zklamaná sama ze sebe, že jsem to nezvládla. On se na mě podívá a řekne mi:„Klári, tohle ale není tvoje vina, je to něco, co tě prostě doběhlo z minulosti!!!“ 

Stále dokola a dokola – MINULOST!!! 

 

Tohle není fér, nedá se svítit, nakonec jsem se s tím smířila a jedu dál. Mám před sebou čtyři závody – Finsko, Řím, Athény a Miláno – dám do toho všechno… VŠECHNO!!!! Počítám s tím, že na závodech ta forma nebude taková, jakou si přeju, budu mít narozeniny – 27 let… zase ta sedmička. Fakt jsem si vždycky myslela, že sedmička je moje šťastné číslo, ale asi mě pronásleduje a přináší smůlu… Sedm let cvičení, sedmého října mám dvacáté sedmé narozeniny, tak ale, mohlo by to vyjít, třeba jsem jen moc skeptická.

 

Nebo ne?

 

Blíží se závody, kupuju letenky, kupuju hotel, odjíždím o dva dny dřív do Prahy, abych mohla být pod dohledem trenéra a vše probíhalo tak, jak má.

 

JDEME NA TO!!! BEN WEIDER LEGACY CUP LAHTI 2017 – 7. ŘÍJNA 2017 …. A jak to dopadlo?

 

To už je na další příběh v jiném článku 😛 🙂

 

Mějte krásný den… a u dalšího mého VTIPNÉHO PŘÍBĚHU PÁÁÁÁ 😀

 

Comments

comments