F.A.Q

Tolik jídla? Vždyť přeci když chci zhubnout, musím jíst málo! Nebo snad ne?

OMYL! S touto otázkou se potýkám dnes a denně. Je pravda, že potraviny se ve většině případech velice omezí, ovšem, ne tak, že by jste jedli málo. Naopak, spousty klientů a klientek mi píše, že nejsou schopni do sebe tolik jídla „nacpat“. Tedy – redukční jídelníček neznamená zredukovat porce, ale zredukovat nekvalitní potraviny a nahradit je kvalitními!

Kamarádka dostala stravovací plán, můžu držet ten stejný s ní?

No, co se týče stravovacího plánu, je veliká pravděpodobnost, že se se svou kamarádkou velice podobáte jak životním stylem, tak postavou, tak i metabolismem, tedy je opravdu možné, že stejný plán na Vás bude působit stejně dobře, jako na kamarádku. ALE – každý člověk je originál a každý by měl mít svůj stravovací plán. To, co funguje na jednoho, nemusí zákonitě fungovat na druhého. Neriskujte tím, že si na internetu stáhnete jídelníček „zdarma“ a budete ho dodržovat. Riskujete tím to, že se buď vyhladovíte a Vaše tělo utrpí neskutečné trauma, nebo to pro Vás bude psychicky náročné a budete se nutit do jídla a vytvoříte si nechuť k některým jídlům. A navíc, pokud dorazíte za tím správným člověkem, kvalifikovaným, kterému pak řeknete, že chcete „napravit“, bude s tím mít dvakrát tolik práce a první chvíle spolupráce budou takové, že Vás například bude muset VYKRMIT, aby tělo začalo opět fungovat tak, jak má. Mám nejednoho klienta/klientku, který za mnou přijde po několika procedurách a „dietách“, s hrozným metabolismem, a chce pomoci. Ráda pomůžu, ale věřte mi, je to větší dřina, a delší cesta, než s ČISTÝM TĚLEM, S PÁR KILY NAVÍC. Nehledě na to, že si můžete sami ublížit a přivodit si třeba Diabetes.

Co jsou to ty Bécéáčka, Glutamin, Protein, a musím brát ty vitamíny? To je spíš pro chlapy, ne?

Je mnoho suplementace, která pro ženu nemá smysl, pokud nechce závodit ve fitness nebo v kulturistice. Ale naopak, některé základní suplementy jsou nápomocné ke správné funkci těla, redukci, nabrání, regeneraci. Nebojte se jich, aminokyseliny, vitamíny a minerály jsou pro tělo nezbytné. Proto, když Vám kvalifikovaný a zkušený trenér doporučí suplementaci, neváhejte a poslechněte.

Chci zhubnout, doporučíte mi nějaké kapsle? Nebo třeba Carnitin?

KOUZELNÉ KAPSLE NEEXISTUJÍ!! Než někomu doporučím suplementy, přesvědčím se o tom, že je nezbytné použít pomocné látky. Někdy stačí, když se správně hýbete, stravujete a hlavní je odpočinek a relax. Pokud jste na mrtvém bodě, pak se teprve zařazují lehké doplňky, jako je například L-Carnitin, pak slabší „startovací“ kapsle a nebo silnější, záleží na mnoha faktorech. Neexperimentujte se Spalovači, FatBurnery a dalšími dobrotami, můžete si vytvořit intoleranci na cofein, nebo jiné pomocné látky.

Stačí, když plán budu dodržovat z půlky a jednou za den se odměním, nebo třeba o víkendu? Ráda si dám sladké, slané, víno, pivo….

Bude to ode mne trochu kruté, ale… NE!

Právě Vaše odměňování Vás dostalo k téhle postavě, kterou se snažíte změnit. Odměňte se, ale jen občas a po domluvě s trenérem, nebo za delší dobu držení plánu na 100%. 🙂

To už tenhle redukční plán musím držet navždycky?

Nemusíte, pokud jste se rozhodli držet nový stravovací plán, znamená to, že jste se rozhodli změnit ŽIVOTNÍ STYL. To znamená, že až budete na konci své redukční cesty, jsem přesvědčená o tom, že budete vědět, co jíst a jak, aby jste se cítili dobře a hlavně zůstali v takovém těle, které jste si vypracovali.